Wanna spend your time in a dull restaurant or you want to find a:

restaurant in Skopje
that plays rock&roll?
ROCK KAFANA RUSTIKANA 2.0

Рокенрол, сочни бургери и одлично поминато време!

од 2006

ИЛИНДЕНСКА 94, СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА

a restaurant THAT ACTUALLY ROCKS!

Rock Kafana Rustikana 2.0 is the first and only rock & roll playing restaurant (affectionately called “kafana”) in Skopje – serving traditional food with a twist, american cuisine and rocking live music at least four days a week! We take great pride in our food, the music that we play and equally the people we get to serve.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ЗА НАС

Soulful FOOD AND DRINKS

Check Out OUR RESTAURANT MENUS

Од традиционални салати и мезиња, до наградувани бургери, споро печено свинско месо до перфекција и скара толку вкусна што ќе си ги излижеш прстите! Секогаш водиме сметка намирниците да се локално набавени, свежи и со највисок можен квалитет. Затоа сите намирници ги набавуваме секој ден. Нашето мени за пијалоци содржи домашни и увозни пива (на точење и во шише). Винската листа содржи исклучиво домашни, високо квалитетни вина. Жестоките пијалоци во нашиот шанк се скоро се што можете да најдете на домашнио пазар. Од високо квалитетна жолта ракија, бурбони и ирски вискија, single malt скочови, до вашите омилени џинови и водки. Коктел листите ги освежуваме секој месец и пијачките ги правиме со најквалитетните состојки до кои можеме да дојдеме!  

ЦЕЛОСНОТО МЕНИ ЗА ХРАНА И ПИЈАЧКИ

Live Music IS KING!

Rock & Roll IS ALIVE!

Едноставно обожаваме да слушаме добра музика. Покрај нашиот музички избор, домаќини сме на локални кавер бендови од среда до сабота кои свират блуз, фанк рок, класичен рокенрол. Ние сме единствениот ресторан во Скопје кој нуди толку широка музичка програма.

Покрај живите свирки, ги пренесуваме сите поголеми спортски настани - особено оние на кои настапува нашата гордост - РК Вардар, двократниот европски шампион!

ПРОВЕРЕТЕ ГИ НАШИТЕ НЕДЕЛНИ НАСТАНИ

САКАШ ДА ДОЗНАЕШ ПОВЕЌЕ? КОНТАКТИРАЈ НÉ

mk_MK